Veľké prípravy na LEGENDARIUM 2

Veľké prípravy na LEGENDARIUM 2

PREŠOV (22. 2. 2016) – LEGENDARIUM pokračuje! V roku 2016 sa úspešný projekt dočká svojho pokračovania. Nová hra, album, nálepky, nové legendy na CD a k tomu množstvo tipov na výlety a super ceny… 

LEGENDARIUM, ktoré v roku 2015 prinieslo legendy Prešovského kraja v mobilnej hre, v albume s nálepkami a na audio CD, sa dočká svojho vynoveného pokračovania už v júni 2016. LEGENDARIUM si obľúbili nielen deti, ale aj dospelí a jeho kvality ocenili tiež odborníci. Projekt si odniesol cenu ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky v súťaži „Najlepšia inovácia v cestovnom ruchu“. Ocenený bol aj v súťaži Android Code 2015, v ktorej odborníci hodnotili najlepšie slovenské aplikácie na domácom i svetovom trhu. LEGENDARIUM Prešovského kraja získalo prvé miesto v kategórii Slovenské aplikácie.

LEGENDARIUM pripravila krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska ako kampaň na podporu cestovného ruchu v Prešovskom kraji. V mobilnej hre hráči prežívajú dobrodružstvá desiatich hrdinov a zároveň spoznávajú zaujímavé miesta kraja. V každom leveli je možnosť bonusovej lokalizácie. Teda ak sa hráči na legendárne miesto naozaj reálne vyberú a lokalizujú sa pomocou GPS, získajú bonusové body. Tiež sa im odomkne nahrávka príbehu legendy.

banner-Leg.jpg

Na vybraných miestach ako sú hrady, múzeá, športové a zábavné zariadenia a ďalšie turisticky zaujímavé lokality mohli turisti zbierať do súťažného albumu nálepky legiend. Na výhercov v záverečnom žrebovaní čakali pestré a hodnotné ceny. A aby si odmenu mohol odniesť naozaj každý, už za tri nálepky získali turisti audio CD s príbehmi legiend, ktorým svoje hlasy prepožičali herci Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Aké bude LEGENDARIUM 2?

LEGENDARIUM 2 prinesie päticu nových hrdinov, ktorí sa pripoja k pôvodným desiatim legendám. Vznikne tak hra s 15 levelmi o príbehoch pätnástich legiend Prešovského kraja. „Legendárne príbehy prenesieme do hry iným spôsobom, ako to bolo v jednotke. Jednotlivé levely budú postavené na zdolávaní rôznych úloh, čím bude každý level zaujímavý a napínavý, aj keď ho bude hráč hrať napríklad 20-ty raz,“ prezradili nám s úsmevom členovia tímu zo spoločnosti FUNCTU,  ktorá hru vyrába. Hra prinesie možnosť až 60 lokalizácií a zavŕšená bude korunováciou kráľa Prešovského kraja. Nielen v hre, ale aj v skutočnej, nefalšovanej realite. Nechajte sa prekvapiť!

Na piatich nových legendách už usilovne pracuje spisovateľ Ján Pochanič. Jeho zmysel pre humor, históriu a skvele postavený dej ste si mohli vychutnať už v Legendariu 1. Príbehy sú podkladom pre mobilnú hru a zároveň si ich budete môcť vypočuť na audio CD, ktoré opäť pripravuje Martin Husovský s celou plejádou skvelých hercov.

pochani%C4%8D.jpg Ján Pochanič

Do tretice nebudú chýbať nové nálepky do albumu na množstve zaujímavých miest v Prešovskom kraji. Chystáme tiež fotopanely postavičiek ako fotopointy a samozrejme veľkú letnú súťaž s LEGENDARIOM 2 o bohaté ceny (pobyty, vstupenky, vecné ceny)!

K desiatim lokalitám z LEGENDARIA 1 (Medzilaborce, Bardejov, Stará Ľubovňa, Tatry, Prešov, Sabinov, Kežmarok, Snina, Levoča a Červený Kláštor) pribudne v LEGENDARIU 2 päť nových lokalít (Humenné, Poprad, Ždiar, Hanušovce n. Topľou, Svidník).

Viac prezradíme už čoskoro. Štartujeme 1. júna 2016!

husovsky.jpg Martin Husovský pripravuje nahrávanie CD spolu s hercami Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

LEGENDARIUM – hra, album a CD

Sťahuj LEGENDARIUM 1:

button-app-store-web-2.jpg

logo-JPG-Google-Play-na-web.jpg

SÚVISIACE ČLÁNKY:

Všetko o kampani

Ocenenia pre cestovný ruch Prešovského kraja