Deň PSK vo Vihorlatskom múzeu

12. nov 2019 9:00

V rámci prezentačného Dňa Prešovského samosprávneho kraja 2019 ponúka Vihorlatské múzeum v Humennom dňa 12. novembra 2019 prehliadkové trasy spojené s odbornými výkladmi vo všetkých múzejných expozíciách v objekte kaštieľa.

V rámci celodenného programu ponúka múzeum aj prehliadky troch aktuálnych múzejných výstav. Panelová výstava Z DEJÍN RÓMOV NA SLOVENKU prináša historický a etnografický prierez rómskymi dejinami od príchodu Rómov na územie Slovenska po udalosti 20. storočia. Druhou prezentovanou výstavou je výročná členská výstavka FOTOKLUBU REFLEX 2019, ktorá predstavuje výber zo žánrovo pestrej tvorby ôsmich humenských autorov. Výstavnú ponuku uzatvára stála výstava KAŠTIEĽ V ZRKADLE ČASU. Výstava prináša zábery interiéru kaštieľa od najstarších dochovaných vyobrazení objektu a priľahlého parku v Humennom na rytine z obdobia druhej polovice 17. storočia po dnešok.

Návštevný čas vo Vihorlatskom múzeu v Humennom dňa 12. novembra 2019 prebieha od 9:00 do 15:30 hodiny. Prehliadka umelecko-historickej expozície začína každú celú hodinu. Posledný vstup do umelecko-historickej expozície je o 14.30 hod. Premietanie filmu a tematická prednáška začína o 9. hodine.. Expozícia ľudovej architektúry a bývania (skanzen) je aktuálne mimo prevádzky. V prípade návštevy kolektívov je potrebné nahlásenie účasti do 11.11.2019. Celodenný vstup do múzea je v tento deň bezplatný.

POZVÁNKA. Deň PSK 2019 vo

POZRI TIEŽ:

Kaštieľ a skanzen v Humennom

Jednou z mnohých kultúrnych pamiatok Zemplína je renesančný kaštieľ v Humennom. K nádhernému interiéru kaštieľa patrí aj izba Márie Terézie. Má nezvyčajný osemuholníkový tvar a ukrýva pätoro tajných dverí. Neďaleký skanzen predstavuje život obyčajného dedinského ľudu.

Humenné

Mesto Humenné, často nazývané aj centrom či bránou horného Zemplína, sa rozprestiera v severovýchodnej časti Slovenska, pri sútoku riek Laborec a Cirocha.

Miesto podujatia: