Inak ako autom

17. sep 2018 - 22. sep

Počas Európskeho týždňa mobility podporí Prešovský samosprávny kraj myšlienku výberu rôznych druhov dopravy so zameraním na cyklistickú prepravu.V spolupráci s KOCR Severovýchod Slovenska a cyklistickým koordinačným centrom CykloPO je verejnosti adresovaná aj výzva využívania čo najekologickejších spôsobov dopravy pod názvom Inak ako autom.

V piatok 21. 9. 2018 bude slávnostne odovzdaný do prevádzky krytý prístrešok na bicykle pred budovou Úradu PSK. Ide o moderný prístrešok pre štrnásť bicyklov, ktorý bol vybudovaný v rámci aktivít CykloPO s podporou Prešovského samosprávneho kraja.

Počas tohto dňa bude pred sídlom krajskej samosprávy pripravený prezentačný stánok s propagačnými materiálmi o cykloturistike v Prešovskom kraji, cykloturistické mapy a tipy na výlety. Pre každého, kto nechá v tento deň auto doma, je pripravená aj malá pozornosť. Zároveň sa verejnosť bude môcť  priamo oboznámiť, čo všetko sa v tejto oblasti robí pre obyvateľov Prešovského kraja.

Inak ako autom

Európsky týždeň mobility (ETM) sa tradične koná v tretí septembrový týždeň (16. – 22. 9. 2018), jeho cieľom je motivovať jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, chodenie či cyklistika. Do celoslovenskej kampane ETM sa zapája aj Prešovský samosprávny kraj, ktorý poskytnelacnejšie cestovanie v prímestskej autobusovej doprave. Cestovné bude počas tohto týždňa zľavnené vo výške priemerne 45 percent.

Tipy na cyklistické výlety: www.cyklopo.com

 

Týždeň mobility v Prešovskom kraji patrí aj cyklodoprave

Počas Európskeho týždňa mobility podporí Prešovský samosprávny kraj myšlienku výberu rôznych druhov dopravy so zameraním na cyklistickú prepravu.

Miesto podujatia: