Týždeň mobility v Prešovskom kraji patrí aj cyklodoprave

Týždeň mobility v Prešovskom kraji patrí aj cyklodoprave

Pred sídlom krajskej samosprávy pribudne moderný cyklistický prístrešok

PREŠOV (17. 9. 2018) – Počas Európskeho týždňa mobility podporí Prešovský samosprávny kraj myšlienku výberu rôznych druhov dopravy so zameraním na cyklistickú prepravu. V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Severovýchod Slovenska a cyklistickým koordinačným centrom CykloPO pripravuje otvorenie prístrešku na bicykle pred budovou Úradu PSK v Prešove. Súčasťou kampane je výzva využiť na prepravu iné prostriedky ako auto.

Európsky týždeň mobility (ETM) sa tradične koná v tretí septembrový týždeň (16. – 22. 9. 2018), jeho cieľom je motivovať jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, chodenie či cyklistika. Do celoslovenskej kampane ETM sa zapája aj Prešovský samosprávny kraj, ktorý poskytne lacnejšie cestovanie v prímestskej autobusovej doprave. Cestovné bude počas tohto týždňa zľavnené vo výške priemerne 45 percent.

V spolupráci s KOCR Severovýchod Slovenska a cyklistickým koordinačným centrom CykloPO je verejnosti adresovaná aj výzva využívania čo najekologickejších spôsobov dopravy pod názvom Inak ako autom.

vbyrez Inak ako autom

V piatok 21. 9. 2018 bude slávnostne odovzdaný do prevádzky krytý prístrešok na bicykle pred budovou Úradu PSK. Ide o moderný prístrešok pre štrnásť bicyklov, ktorý bol vybudovaný v rámci aktivít CykloPO s podporou Prešovského samosprávneho kraja.

Počas tohto dňa bude pred sídlom krajskej samosprávy pripravený prezentačný stánok s propagačnými materiálmi o cykloturistike v Prešovskom kraji, cykloturistické mapy a tipy na výlety. Pre každého, kto nechá v tento deň auto doma, je pripravená aj malá pozornosť. Zároveň sa verejnosť bude môcť  priamo oboznámiť, čo všetko sa v tejto oblasti robí pre obyvateľov Prešovského kraja.

Inak ako autom

Pre každého, kto nechá v tento deň auto doma, je pripravená aj malá pozornosť. Zároveň sa verejnosť bude môcť  priamo oboznámiť, čo všetko sa v tejto oblasti robí pre obyvateľov Prešovského kraja.

V Prešovskom kraji v rámci cyklistického koordinačného centra vznikla značka CYKLOPO, ktorá na svojej stránke www.cyklopo.com prezentuje tipy na výlety v Prešovskom kraji. Aktuálne podľa významných pohorí. Značka CYKLOPO si kladie za úlohu informovať len o tých trasách, ktoré majú svoju zaručenú kvalitu a opodstatnenie v podpore destinácie Prešovský kraj.

 

Kontakt: 

Viera Štupáková

cyklokordinátorka CykloPO

horeadole@gmail.com

cyklopo.com

 

Pozri tiež: