Leonardium

15. sep 2018 - 20. jan 2019

Nechajte sa inšpirovať Leonadrom Da Vinci. Jedinečná zážitková výstava Leonardium, inšpirujúca deti aj dospelých, dáva návštevníkom príležitosť zoznámiť sa s Leonardovými vynálezmi, umením a vedeckou prácou hravou a pútavou formou.

Výstava potrvá od soboty 15. septembra do 22. decembra 2018 a nájdete ju v nových priestoroch kreatívneho a interaktívneho múzea Aha! Miesto detských objavov na Hlavnej 69 v Prešove.

Leonardium 2

Koncept výstavy je inovatívny a prezentuje informácie o Leonardovi da Vinci vo forme zábavných hier.

Nehľadajte exponáty za sklom, práve naopak, cieľom je, aby sa každé dieťa s exponátom pohralo a zažilo tak jedinečnú skúsenosť, ktorá prispeje ku kvalitnej spomienke.

V Leonardiu môžete manipulovať s modelmi vynálezov, dozvedieť sa, ako príroda inšpirovala Leonarda, postaviť Leonardov prenosný most, digitálne manipulovať a premietať obraz Mony Lisy, otestovať svoje pozorovacie schopnosti v kvíze o maliarstve, reprodukovať Leonardove výkresy, naučiť sa nové techniky kreslenia, zostavovať geometrické štruktúry a vyskúšať mnoho iných kreatívnych aktivít.

Leonardium plagát

 

Pozri tiež:

Boli ste s deťmi na výlete v Prešovskom kraji? A videli ste niektorú z jeho 4000 pamiatok? Napíšte s deťmi krátky Cestopis o tom, čo videli a zažili, doplňte ho kresbou alebo fotografiou z výletu a súťažte o zaujímavé ceny! Súťaž prebieha do 15. 10. 2018. Viac informácií:

Súťaž: Cestopis z Kraja kultúrnych pamiatok

Súťaž pre všetky deti, ktoré rady cestujú. Cestopis z Kraja kultúrnych pamiatok

Miesto podujatia: