Magické svety

10. máj 13:00 - 30. júl

Od nedele 10. mája 2020 od 13.00 znovu (po dvoch mesiacoch) otvára Tatranská galéria v Poprade svoje priestory za povinných hygienických a bezpečnostných opatrení.

Po virtuálnych prehliadkach si môžete opätovne naživo pozrieť výnimočnú retrospektívnu výstavu Dušana Kállaya a Kamily Štanclovej Magické svety.

Výstava nadväzuje na práve ukončenú rozsiahlu retrospektívu významného Slovenského umelca Vincenta Hložníka – zakladateľa ateliéru grafickej tvorby na VŠVU, u ktorého obaja autori študovali a slovenskú grafiku povýšili na svetovú úroveň. Voľná tvorba, na ktorú je kladený dôraz, bude spoločne s grafickou ilustrátorskou, známkovou, filmovou a knižnou produkciou prezentovaná vo výstavných priestoroch TG, na ploche takmer 1000 m2. Diela vychádzajú z viacerých inšpiratívnych prameňov–príbehov z kníh, udalostí života, radostí i starostí, poznatkov z ciest, záznamov denníkového charakteru. 

Kallay Stanclova 2020 mail

Pozri tiež:

Poprad

Vstupná brána do Vysokých Tatier. Aj takto prezývajú mesto Poprad, kde nájdete mnoho príležitostí ako si spríjemniť čas. Tatranská galéria Sídli v b...

Miesto podujatia: