Práci česť 2020

10. aug - 15. aug

Sochárske sympózium

V týždni od 10. do 15. augusta sa uskutoční už 12-ty ročník medzinárodného sochárskeho sympózia s recesisitickým názvom Práci česť!

Tento unikátny multižánrový festival sa tento rok uskutoční opäť na inom ,netradičnom mieste, a to na hrade Šariš. Okrem tvorby a remeselného majstrovstva 20tky sochárov sa môžete tešiť aj na zaujímavý  a bohatý sprievodný program, spomenúť môžeme hudobné vystúpenia skupina Akustika, Eleven Hill, koncert Katky Koščovej, Eda Klenu či iných hudobníkov.

Súčasťou podujatia je aj ako každý rok výtvarný stan Šarišskej galérie a mnoho zaujímavých výtvarných workshopov a atrakcií pre deti aj dospelých. Sympózium sa končí slávnostnou vernisážou v sobotu podvečer spojenou s koncertom kapely Potmehút a Petra Bači Band, o afterpárty sa postará Dj APG.

Pre zdravotne znevýhodnených a pre rodiny s malými deťmi je pripravená kyvadlová doprava. Pod týmto unikátnym umeleckým festivalom je podpísané občianske združenie Otvorená Dielňa,v  spolupráci  s občianskymi združeniami Slobodná kultúra,Kultúrhrad Šariš,Hradba Šariš a mestom Veľký Šariš.

Viac info

pozvanka praci cest


Pozri tiež: 

Hrad Šariš

Šarišský hrad patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Jeho celková zastavaná plocha prevyšuje 2,7 hektára. Je postavený na Šarišskom vrchu nad mestečkom

 

Miesto podujatia: