Mestské múzeum a galéria Veľký Šariš. Foto: FB – Mestské múzeum a galéria Veľký Šariš

Mestské múzeum a galéria Veľký Šariš

Mestské múzeum a galéria vo Veľkom Šariši je mladá kultúrna ustanovizeň, v ktorej sa na ploche 200 metrov štvorcových nachádza muzeálna i galerijná časť.

Múzeum vo Veľkom Šariši pripravuje rôzne expozície. Prvou muzeálnou expozíciou, ktorá sa tu nachádza dodnes, bola výstava venovaná Šarišskému hradu. Návštevníkom predstavuje 350 kusov archeologických nálezov datovaných od 12. až do 17. storočia, kedy hrad zanikol.

Viac o aktuálnych výstavách a ďalších potrebných informáciách nájdete TU

 

Zdroj: www.muzeum.sk, www.velkysaris.sk

Titulná foto: Facebook – Mestské múzeum a galéria Veľký Šariš

 

POZRI TIEŽ:

Šarišský hrad

Šarišský hrad patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Jeho celková zastavaná plocha prevyšuje 2,7 hektára. Je postavený na Šarišskom vrchu nad mestečkom

Kapušiansky hrad

Len niekoľko kilometrov od Prešova, v obci Kapušany, stojí zrúcanina Kapušianskeho hradu. Oku návštevníka určite neunikne, pretože svojou polohou, na kopci Zámčisko, je viditeľný aj z okolitých dedín.

Prešov

Metropolou severovýchodného Slovenska, ktoré v sebe skrýva jedinečnosť a kultúrnu zmes Slovákov, Poliakov, Ukrajincov a Rusínov, je PREŠOV, mesto s bohatou minulosťou a dynamickou súčasnosťou.

Sabinov

Sabinov má veľký potenciál pritiahnuť do mesta mnoho turistov z celého sveta vďaka filmu Obchod na korze, ktorý sa natáčal v Sabinove. Oscarové mesto...

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Dukla Prešov6.39 km
Camp ZLATÉ KOPYTO19.69 km
Hotel Dukla Prešov6.39 km
Horský hotel Javorná11.51 km
Camp ZLATÉ KOPYTO19.69 km
Hotel Bellevue Bardejov26.57 km