Výstava Homo historicus

23. sep - 23. dec

Pozývame Vás na výstavu Homo historicus seu terrarum descripto ... (geografické, topografické, historické, lexikografické a cestopisné diela a ich odraz v knižnej kultúre a dejinách), ktorá je zameraná na problematiku historickej geografie, topografie, lexikografie, demografie, štatistiky a príbuzných vedných odborov. Vystavené budú vybrané historické tlače, atlasy a učebnice zemepisu k danej problematike zachované v historickom knižničnom fonde ŠVK v Prešove od 17. – 1. polovice 20. storočia. Ide o práce významných geografov, kartografov či historikov, ktoré majú veľkú výpovednú a kultúrnu hodnotu aj pre súčasných bádateľov.

Výstavu si môžete prísť pozrieť do Štátnej vedeckej knižnice v Prešove, nachádza sa v študovni starých tlačí na Hlavnej 99, prebieha v termíne od 23. septembra 2021 do 23. decembra 2021 v čase otváracích hodín študovne. Vstup je voľný!

Výstava Homo historicus

POZRI TIEŽ:

Prešov

Metropolou severovýchodného Slovenska, ktoré v sebe skrýva jedinečnosť a kultúrnu zmes Slovákov, Poliakov, Ukrajincov a Rusínov, je PREŠOV, mesto s bohatou minulosťou a dynamickou súčasnosťou.

 

Miesto podujatia: