Lyžovačka a skialp v Liptovskej Tepličke

Lyžovačka a skialp v Liptovskej Tepličke

Malebnú obec Liptovská Teplička pod Kráľovou hoľou s výhľadmi na Vysoké Tatry možno navštíviť počas celého roka! Už od 18.decembra 2021 môžete lyžovať v SKI PARKu.

Pre skialpistov odporúčame od penzióna Dolinka (962 m n.m.) vystúpať zjazdovkou na vrchol a odtiaľ po lúkach a lesoch na Panskú hoľu, 1421 m n.m. – stredne obtiažnu trasu dlhú 5,5 km zvládnete za 2 hodiny 30 minút, vrátite sa za polhodinku rovnakou trasou. Pre koho by to bolo málo, môže pokračovať žltou trasou smerom na juh a potom modrou trasou späť do Liptovskej Tepličky. Na záver výletu skvelé občerstvenie v hoteli v Liptovskej Tepličke, alebo si aspoň nakúpte čerstvú bryndzu, tvaroch, žinčicu a syry na Biofarme.
Oplatí sa pozrieť aj na 419 zasnežených zemiakových pivničiek („hobitie domčeky“), ktoré sú európskym unikátom a sú vyhĺbené kolmo do zeme 2,5-3 m, majú  hruškovitý tvar, striešku z guľatiny a na nej mačinu. Vďaka vápencu a stabilnej teplote 2-6*C uchovajú dobrú kvalitu potravín po celý rok.  

Nelyžiari si môžu vyskúšať pohybovú aktivitu \"Pohybom si ma nájdi\":https://www.tatrypodhorie.sk/pohybom-si-ma-najdi-teplicka/ 

Lyžovačka a skialp v Liptovskej Tepličke

POZRI TIEŽ:

Liptovská Teplička

Rázovitá podhorská obec Liptovská Teplička (okr. Poprad) je známa najmä unikátnymi zemiakovými pivnicami.

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión Vikartovský mlyn0.23 km
Čerešňový sad11.18 km
Hotel Rysy***12.23 km
Penzión Štrba***12.61 km
Penzión Gašperov Mlyn12.67 km
Penzión Vikartovský mlyn0.23 km
Penzión Váh1.69 km
Penzión Dolinka2.41 km
Penzión MI - TATRY Kravany s wellness7.85 km
Apartmán Korenko8.61 km

Aktuálne podujatia: