Múzeum TANAP-u. Foto Jano Štovka, MQEP

Múzeum TANAP-u

Múzeum Tatranského národného parku v Tatranskej Lomnici patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku. Ročne ho navštívi okolo 30 000 turistov.

Múzeum TANAPu návštevníkov oboznamuje s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Výstavná časť múzea je rozdelená na štyri časti – prírodovednú, prírodoochranársku, historickú a etnografickú. Pre skupiny je po dohode pripravená takisto možnosť premietania filmov.

 Múzeum TANAP-u. Zdroj foto: Jano Štovka, MQEP
Múzeum TANAP-u. Zdroj foto:...

Popri tom Múzeum TANAPu zabezpečuje aj predaj informačných a upomienkových predmetov, akými sú pohľadnice, mapy, knihy, DVD filmy, brožúry, samolepky, výrobky z prírodných materiálov a iné suveníry.

 

Otváracie hodiny a vstupné

 

Zdroj: www.lesytanap.sk

Titulná foto: Jano Štovka, MQEP

 

POZRI TIEŽ:

Galéria Dobrá Hračka

Galéria Dobrá Hračka je interaktívnou detskou galériou, ktorá na ploche 500 m² ponúka múdre hranie pre rodinky s deťmi aj školské zájazdy. V galérii ...

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica

V najmodernejšom slovenskom lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica si na 12 zjazdovkách rôznych náročností prídu na svoje všetci vyznávači zimných športov. Prevýšenie až 1 300 m, 5-mesačná garan...

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Tulipán***0.08 km
Hotel LOMNICA****0.30 km
Hotel Kontakt0.39 km
Hotel EUFÓRIA ***0.39 km
Hotel TATRANEC0.51 km
Hotel Tulipán***0.08 km
Vila Borievka***0.09 km
Slnečný dom0.19 km
Hotel *** SOREA Urán0.22 km
Hotel *** SOREA TITRIS0.22 km