Šomská cyklodrážka

Šomská cyklodrážka

Šomská cyklodrážka je cyklistický okruh pre horské bicykle v pohorí Čergov, ktorý vedie z rekreačnej oblasti Drienica v okrese Sabinov po lesnej zvážnici k chate Šport, ktorá je známa svojou výbornou kuchyňou. V prípade viacdňových túr ponúka aj ubytovanie.

Trasa je vyznačená drevenými smerovníkmi a zelenou cykloznačkou. Jej celková dĺžka je približne desať kilometrov. Šomská cyklodrážka je náročný cyklochodník občas aj s úsekmi s extrémnym stúpaním. Vhodná pre skúsených cyklistov. Na druhej strane ponúka táto cyklotrasa veľmi intenzívne, priam adrenalínové cyklistické zážitky, ktoré sú počas jazdy obohatené o krásne výhľady na okolitú krajinu. Najintenzívnejším zážitkom je výstup na Lysú s nadmorskou výškou 1068 metrov, ktorá ponúka úchvatné pohľady na okolitý región a Čergovské pohorie.


Trasa: okruh vedie z obce Drienica (okres Sabinov) po lesnej zvážnici k chate Šport, cez Boguš a späť. Je značená drevenými rázcestníkmi, smerovníkmi a vďaka striedaniu náročnosti, ktoré udržiava cyklistu v kondícii a pozornosti, patrí medzi obľúbené. Novovybudovaná cykloturistická cesta zo Sabinova do Drienice vám trasu predĺži.
Dĺžka: približne desať kilometrov
Odhadovaný čas prejazdu: 2,5 hodiny


Zdroj/foto:
www.regionsaris.sk

Šomská cyklodrážka

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia Pub El Diabolo0.20 km
Hotel Torysa ***0.34 km
Hoský hotel Šport Lysá2.69 km
Hotel Javorná2.69 km
Hotel Šomka **2.69 km
Hotel Torysa ***0.34 km
Hotel Šomka **2.69 km
Hoský hotel Šport Lysá2.69 km
Hotel Javorná2.69 km
Penzión - Renesance Restaurant6.22 km