Vyhliadkova veza pri Stropkove Zdoj OOCR HZHŠ

Vyhliadková veža pri Stropkove

Neďaleko Stropkova vyrástla v roku 2018 dvojposchodová vyhliadková veža, z ktorej dovidieť na toto malebné mesto i jeho široké okolie. Nová atrakcia je súčasťou cyklotrasy Po stopách Rakúsko-Uhorska.

Od svojho uvedenia do prevádzky javí o vežu záujem čoraz viac turistov, ktorí sa na ňu často pýtajú v Turistickom informačnom centre v Stropkove. Niet divu, keďže zatraktívnila okolie tejto prihraničnej lokality. Dostať sa na ňu možno na bicykli, ale aj peši a na trase si tak vychutnávať pohľady na okolitú prírodu.

Medzinárodná cyklotrasa Po stopách Rakúsko-Uhorska (modrá značka) nadväzuje na historickú cestu Jozefínka. Tá začína v Stropkove a pokračuje na slovenskej strane cez pútnické miesto Buková Hôrka a dediny Gribov, Kožuchovce, Miroľa a Bodružal, kde si možno pozrieť drevený chrám zapísaný do Zoznamu UNESCO, prechádza tiež cez Krajnú Poľanu a Nižný Komárnik, na poľskej strane cez Barwinek, Duklu, Korczynu, Strzyżów až do Rzeszowa (po trase dnešnej DK 19 a E371). Na slovenskej strane je trasa dlhá 45 kilometrov, v Poľsku meria 99 kilometrov. Nájsť na nej možno okrem vyhliadkovej veže aj tri altánky.

Medzinárodná trasa spája Stropkov a Rzeszow aj spoločnou históriou v niekdajšom Rakúsko-Uhorsku, ktorú na nej pripomínajú aj architektonické pamiatky súvisiace s vojnovou tematikou.

Zdroj titulnej fotky: OOCR Horný Zemplín - Horný Šariš

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Kaštieľ Fričovce0.00 km
Reštaurácia Kolkáreň0.00 km
Garni Hotel VELICKÝ ZÁMOČEK0.00 km
Hotel AVALANCHE***0.00 km
Penzión Opál0.00 km
Garni Hotel VELICKÝ ZÁMOČEK0.00 km
Garni Hotel TATRAMONTI***0.00 km
Kaštieľ Fričovce0.00 km
Hotel AVALANCHE***0.00 km
Penzión Opál0.00 km