Cyklopodujatie Sabinov

2. sep 2018 13:00

Cyklopodujatie v Sabinove vdýchne život starým bicyklom a pripomenie históriu mesta

V Sabinove sa 2. septembra na námestí v parku uskutoční dobová prehliadka, ktorá dá šancu všetkým starým bicyklom ukázať sa v celej ich kráse. Návštevníci si pripomenú staré časy a hneď niekoľko významných výročí.

To najstaršie, 120 ročné, sa viaže k roku 1898 a k vzniku najstaršieho organizovaného cyklistického klubu na Slovensku, ktorý vznikol práve v Sabinove. Organizátori nezabudli ani na oslavy 100. výročia vzniku Československej republiky a presvedčia vás o tom, že bicykle do Sabinova patrili aj v roku 1933, keď tu vznikol vojenský Cyklistický prápor 4.

Počas nedeľného popoludnia zažijete prostredníctvom oživenej histórie chronologický prehľad vývoja bicyklov sprevádzaný významnými udalosťami a osobnosťami konkrétnej doby, v ktorom budú účinkovať registrovaní účastníci. Budete si môcť pozrieť výstavu bicyklov z čias 1. Československej republiky, dozviete sa zaujímavé príbehy zo sabinovského korza, kde sa okrem iného nakrúcal aj slávny oscarový film Jána Kadára a Elmara Klosa Obchod na korze. Pre deti budú prichystané netradičné hry z čias 1. ČSR a na svoje si prídu aj novodobí cyklisti, ktorým organizátori predstavia novinky vo výrobe dnešných bicyklov.

Podujatia sa môžu zúčastniť všetci majitelia starých bicyklov, ktorí sa zaregistrujú na stránke www.creativeast.sk do 26. augusta 2018. Každý registrovaný návštevník získa malé občerstvenie a darček. Poslední účastníci sa môžu zaregistrovať ešte na mieste v deň podujatia od 13:00 do 14:00 hodiny na námestí v sabinovskom parku.

Kontakt na organizátorov: Róbert Vico, creativeast.sb@gmail.com, 0915 925 646

Cyklopodujatie_Sabinov_2018

 

Pozri tiež:

Deväť hradných zrúcanín, ktoré ťa očaria

V Prešovskom kraji sa turisti môžu tešiť z dvoch veľkých hradov (Kežmarský hrad a hrad Ľubovňa), 14 zrúcanín, 6 zachovalých kaštieľov a 2 palácov.

Súťaž: Cestopis z Kraja kultúrnych pamiatok

Súťaž pre všetky deti, ktoré rady cestujú. Cestopis z Kraja kultúrnych pamiatok

 

Miesto podujatia: