Filmová noc na hrade Šariš 2018

20. júl 2018 - 22. júl

Ak máte radi prírodu, miernu turistiku, stanovanie pod hviezdami a zaujímavé filmy, nevynechajte festival Filmová noc na hrade Šariš. Od 20. do  22. júla 2018 na nádvorí známej šarišskej dominanty. 

Filmová noc na hrade je filmový festival zameraný predovšetkým na krátky film.

Na hrade Šariš nad mestom Veľký Šariš odpremietajú organizátori 7. ročníka FNNH – Filmovej noci na hrade dovedna 60 krátkych a 4 celovečerné tituly. Festival sa profiluje ako prehliadka prestížnych svetových i domácich krátkych filmov so špecifickými súťažnými sekciami. V dňoch 20. – 22. 7. 2018 uvidia návštevníci v rámci sekcie iSHORTS – Prvá liga filmy z BAFTA a PALM SPRINGS, či aktuálne poľské krátke filmy opradené oceneniami za účasti úspešnej autorky Anastazje Dabrowskej. Čerešničkou na torte budú krátkometrážne snímky Dušana Hanáka, za jeho osobnej účasti. Taktiež osobne uvedie film Obrazy starého sveta. Diváci sa môžu tešiť aj na víťaza Českého leva, film Atlantída, 2003 a a krátky film Magic moments, ktory bol uvedený aj na festivale v Cannes.

FNNH_2018_plagat

Témou ročníka je Človečina, čo sa odráža aj na samotnom výbere súťažných filmov. Festival ponúkne unikátne súťažné sekcie. Diváci budú hlasovať za najhorší film, nepôjde však o hocijaké „nepodarky“, ale aj o cenné prvotiny súčasných mladých slovenských režisérov. Do tejto sekcie sa môže prihlásiť doslova ktokoľvek a podeliť sa tak o svoje diela, ktoré berie s nadhľadom. Ďalšou súťažnou sekciou bude oceňovanie najlepšieho protagonistu z prihlásených dokumentárnych filmov. Cenu si tentokrát neodnesie tvorca, ale ten, kto svojím príbehom, či účinkovaním najlepšie ustojí dôležitú úlohu protagonistu. Víťaza bude určovať odborná porota.

Viac informácií: www.filmovanocnahrade.sk

Vstupenky

Organizátor: Nový film, o. z.

filmova-noc-na-hrade-areal.jpg

Titulná fotografia: Šarišský hrad, Jano Štovka (MQEP)

Hrad Šariš

Šarišský hrad patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Jeho celková zastavaná plocha prevyšuje 2,7 hektára. Je postavený na Šarišskom vrchu nad mestečkom

Počas výletu s deťmi nezabudnite napísať svoje zážitky vo forme Cestopisu, priložiť kresbu alebo fotografiu a zapojiť sa do súťaže o pestré ceny:

Súťaž: Cestopis z Kraja kultúrnych pamiatok

Súťaž pre všetky deti, ktoré rady cestujú. Cestopis z Kraja kultúrnych pamiatok

 

Miesto podujatia: