Bežkárske trate v okolí Bardejova

Bežkárske trate v okolí Bardejova

Bežkárske trate v okolí Bardejova

Región Šariš je vyhľadávaným tipom na výlet aj počas zimných mesiacov. Milovníci snehu si môžu vybrať z pestrej ponuky zimných atrakcií. Obľúbené sú napríklad bežkárske trate v okolí Bardejova. Mnohé z nich slúžia počas roka ako cyklochodníky, singletracky. Sieť singletrackov pri Bardejove a v Bardejovských kúpeľoch je v zime zasnežená a niektoré z nich slúžia ako bežkárske trate. V okolí Bardejova je 6 navzájom prepojených cyklotrás, s dĺžkou takmer 10 km. Tvoria ich 4 liečivé singletracky – Lekársky, Napoleon, Čerešenka a Herkules, Kyslíková cesta Mihaľov – Bardejov, Kyslíková dráha v Bardejovských Kúpeľoch.

Pre menej zdatných bežkárom sú vhodné 3 trasy a to chodník Ostrá hôrka – Bardejovské Kúpele s dĺžkou 4 km, ďalej trasa Vila Orlík - Čerešňa Bardejovské Kúpele s dĺžkou 7 km a nakoniec chodník sklad kúpaliska Bardejovské Kúpele - Kyslíková cesta – jazierko Bardejovské Kúpele s dĺžkou 3 km.
Pre aktívnych bežkárov sú v areáli kúpeľov 2 bežecké okruhy - chodník Vila Orlík- čerešňa- tri studničky - kúpalisko Bardejovské Kúpele (9 km) a Bardejovské Kúpele smer hrad Zborov - zimná studňa – jazierko (5 km).

Spomínané bežkárske trasy sa dajú vytvoriť až po výdatnejšej nádielke snehu. Dôležitá je podkladová vrstva. Počas roka ocenia tieto trate milovníci cyklistiky a v zime slúžia bežkárom. Trasy sú vyznačené v aktuálnych turistických a cykloturistických mapách Bardejovských Kúpeľov.

POZRI TIEŽ:

Bardejov (UNESCO)

Meštianske domy, radnica, Bazilika minor sv. Egídia, maľovaný dom, socha kata a množstvo ďalších zaujímavostí na každom kroku...

Bardejovské Kúpele

Najväčším bohatstvom Bardejovských kúpeľov sú prírodné liečivé minerálne vody, ktoré svojím zložením patria medzi najvýznamnejšie v Európe. Bardejovská minerálna voda

Foto: Štefan Kuča
Viac na: www.visitbardejov.sk

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia ľudových jedál U POLJAKA0.07 km
Reštaurácia Kryštál 0.38 km
Salaš Lesná1.36 km
Steakhouse Záhrada1.90 km
Motorest Mark2.19 km
Kúpeľno-liečebný ústav DRUŽBA0.28 km
Apartmány Afrodita0.36 km
Penzión Zunama1.01 km
Apart Club Zora1.16 km
Motorest Mark2.19 km