popradske pleso2

Popradské pleso

Popradské pleso je ikonickou lokalitou každej turistiky vo Vysokých Tatrách. Je to miesto, ktoré by žiadny návštevník Tatier nemal vynechať.

Nachádza sa v Mengusovskej doline v nadmorskej výške 1 494 m n. m., obkolesené tatranskými štítmi Ostrvy, Tupej a protiľahlého hrebeňa s vrcholmi ako Satan, Malá Bašta a Patria. Jeho rozloha 6,8 ha z neho robí štvrté najväčšie pleso na Slovensku.

Popradské pleso má veľkú výhodu v tom, že je ľahko dostupné po asfaltovej ceste. V lete sa sem môžete s celou rodinou vybrať pešo alebo vysadnúť na bicykel. Problém nebudú mať ani mamičky s detičkami v kočíkoch. Prechádzka okolo Popradského plesa je nenáročná, veľmi oddychová a je skutočným balzamom pre dušu a čarokrásnou rozprávkou pre vaše oči.

Breh Popradského plesa lemuje charakteristický Horský hotel a Majláthova chata, kde sa dá okrem ubytovania aj výborne najesť a oddýchnuť si pred túrou.

Majláthova chata, Zdroj: tatry.sk/popradske-pleso
Majláthova chata, Zdroj: tatr...

O kúsok ďalej, v Limbovom háji, je Symbolický cintorín. Sú tu umiestnené pamätné tabule s menami ľudí, ktorí zahynuli vo Vysokých Tatrách ako i v iných svetových horstvách.

Samotné Popradské pleso bolo vytvorené po ústupe ľadovcov v poslednej dobe ľadovej. Údolie tak zaliala voda stekajúca z okolitých dolín a štítov. Voda v plese má typickú žltozelenú farbu.

 

Zdroj: kamnavylet.sk/popradske-pleso

 

Pozri tiež:

Symbolický cintorín pri Popradskom plese (Vysoké Tatry)

Symbolický cintorín (1525 m.n.m) je turistami hojne navštevované pamätné miesto v blízkosti Popradského plesa pod západnými stranami Ostrvy, kde v limbovom poraste sa nachádza

Mengusovská dolina

Národná prírodná rezervácia Mengusovská dolina, ktorou preteká riečka Poprad, ponúka hneď niekoľko turistických možností. V hornej časti to sú Hlincová kotlina a kotlina

Ostrva (Vysoké Tatry)

Ostrva (1926 m.n.m) je rozložitý vrchol na konci bočného juhozápadného hrebeňa Končistej. Pred nevýrazným vrcholom prechádza cez sedlo pod Ostrvou Tatranská magistrála. Je to

Vysoké Tatry – plesá

Pleso je termín označujúci jazero nachádzajúce sa v Tatrách, ktoré je ľadovcového pôvodu. Na našom území ich je trvalých viac ako 100, no nie všetky ...

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Horský Hotel Popradské pleso *0.18 km
Mountain hotel Horský Hotel Popradské pleso*0.18 km
Grand Hotel Kempinski High Tatras *****3.96 km
Hotel Crocus****3.96 km
Hotel SOLISKO****4.07 km
Mountain hotel Horský Hotel Popradské pleso*0.18 km
Horský Hotel Popradské pleso *0.18 km
Chata pod Rysmi2.81 km
Chata pod Soliskom3.03 km
Solisko Cottage3.03 km