Cyklopátranie Medzilaborce: Poďte s nami na bicykle!

Cyklopátranie Medzilaborce: Poďte s nami na bicykle!

Objavte na bicykli kraj Andyho Warhola

Boli ste už v Medzilaborciach a ich okolí? Objavte s nami región, z ktorého pochádzajú rodičia známeho umelca Andyho Warhola. Krásna príroda, rozmanité pamiatky a mnoho zaujímavých miest ako stvorených na cyklistiku. Stretneme sa v sobotu 30. júna 2018 na zábavno-poznávacích pretekoch Cyklopátrania Prešovským krajom – Medzilaborce.

Štart: 30. 6. 2018 o 10.00 hod - Penzión Ľudmila, Kalinov,

Cieľ: Penzión Ľudmila, Kalinov (čas návratu do 15.00 hod.)

Kam pôjdeme: Čaro Cyklopátraní Prešovským krajom spočíva v tom, že si ciele vašej cyklotúry vyberiete sami. Podľa kondície, schopností a záujmov. My vám ponúkneme 15 rozličných miest, z ktorých si môžete vybrať a zapojiť sa do súťaže. Tešiť sa môžete na také perličky ako Vojenská pozorovacia veža v lokalte Kalinov, pamätník vstupu sovietskych vojsk, legendami opradený Monastyr v Krásnom Brode , cintoríny z 1. svetovej vojny alebo symbol Rusínov - sochu kniežaťa Laborec nad Haburou. A to nie je všetko...

Socha kniežaťa Laborec, Habura_Foto: Jano Štovka

Ako Cyklopátranie prebieha:

V každej lokalite má cyklista na výber 15 miest rôznej náročnosti s príslušnou bodovou hodnotou. Je len na ňom, akú taktiku, trasu a ktoré body/miesta si zvolí. K dispozícii má 5-hodinový časový limit (v cieli je potrebné byť do 15.00 hod.). Štart a cieľ je na spoločnom mieste.

Súťažiaci zbierajú súťažné body za jednotlivé navštívené miesta prostred­níctvom aplikácie Obja­vujme. V nej vždy deň pred štartom nájdu mapu lokality a na nej vyznačené súťažné miesta. Na štarte pretekov sa im v aplikácii otvorí možnosť lokalizácie (cez GPS). Na každom súťažnom mieste, ktoré navštívia, sa zlokalizujú v aplikácii a získajú tak súťažné body. Cyklisti s najvyšším počtom bodov a najlepším časom získajú zaujímavé ceny. Aplikácia je jednoduchá a navyše vám pomôže s orientáciou, vrátane mapy.

Stiahni si apku Objavujme, cez ktorú zbieraš body počas Cyklopátrania:

logo-JPG-Google-Play-na-web.jpg
button-app-store-web-2.jpg

Registrácia: V deň konania pretekov (30. jún 2018) na štarte od 9.00 hod. do 9.55 hod. 1.) Nezabudnite si pred registráciou stiahnuť aplikáciu Objavujme. 2.) Už deň pred pretekmi od 12.00 hod. v aplikácii nájdete pretek Cyklopátranie Medzilaborce aj s konkrétnymi 15 súťažnými miestami. Vytvoríte si ku preteku nick, cez ktorý budete súťažiť. 3.) Na registrácii v Kalinove nám nick nadiktujete, aby sme ho vedeli priradiť ku konkrétnemu cyklistovi. V prípade dvojice sa súťaží na jeden súťažný nick.

Štartovné: Dospelí (vrátane detí nad 12 rokov): 5 €, Deti: 3 €, Rodinné štartovné (2 dospelí a 2 deti): 15 €. Štartovné zahŕňa mapu, pitný režim, občerstvenie v cieli (jedlo, nápoj).

V prípade záujmu si nezabudnite včas rezervovať ubytovanie, odporúčame priamo v zariadeniach na mieste štartu. 

Upozornenie: Cyklopátrania prebiehajú na vlastnú zodpovednosť súťažiacich, za detských cyklistov zodpovedajú rodičia, resp. poverená osoba.Organizátor nepreberá zodpovednosť za škody na majetku, alebo na zdraví súvisiace s cestou, pobytom a s účasťou pretekárov na podujatí. Účastník si uvedomuje riziká spočívajúce v nebezpečenstve vzniku škody alebo ujmy na zdraví, ktoré môžu vzniknúť účasťou na tomto podujatí. Všetci účastníci sú povinní zabezpečiť si individuálne zdravotné poistenie.

 

Kategórie:

Ženské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Mužské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Zmiešané dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Muži – sólo Ženy – sólo

SVS---cyklopatrania-2018---poster-WEB

 

Ceny: V každej kategórii sú ocenené prvé tri miesta. Zároveň za každé Cyklopátranie získa účastník jeden lístok so svojím menom v záverečnom žrebovaní o zaujímavé ceny! Počas štyroch cyklopátraní tak môže jeden účastník získať až 4 súťažné lístky v žrebovaní. 

Ďakujeme sponzorom: Dobré zo SlovenskaBirellSulinka, CTM Bikes,

Mediálny partner: MTBIKER

 

Pridajte sa k nám na Facebooku

Reportáž TV Markíza z Cyklopátrania v Prešove:

 

Cyklopátrania 2017 vyvrcholili v Prešove

PREŠOV (11. 9. 2017) – Štvrtý ročník Cyklopátraní Prešovským krajom vyvrcholil v krajskom meste Prešov v sobotu 9. septembra. Cyklisti spoznávali prírodné, kultúrne a