Belianska jaskyňa: FOTO: Jano Štovka

Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa je jedným z podzemných klenotov Slovenska. Zároveň ide o jedinú sprístupnenú jaskyňu vo Vysokých Tatrách.

Pokochajte sa pohľadom na strednoriasové vápence, pagodovité stalagmity či jaskynné jazierka (Palmová sieň, Zlaté jazierko). Dych vyrážajúci je pohľad na dómovité priestory vyzdobené nádhernými sintrovými vodopádmi. Prírodné kvapľové úkazy s dĺžkou aj vyše 50 metrov si rovnako vyslúžili svoje názvy – Vysoký dóm, Dóm SNP či Zbojnícka komora. Návštevníkom neujdú ani rôzne formy sintrovej výplne (Galéria, Klenotnica, Biela sieň).

 Symbol Belianskej jaskyne, Foto: Vladimír Ruček - Choď a foť 2020
Symbol Belianskej jaskyne, Fo...

Turistov láka 2 m vysoký kvapľový stĺp v Zrútenom dome pripomínajúci šikmú vežu v Pise. Súčasťou prehliadky je aj Hudobná sieň. Vďaka svojim akustickým podmienkam sa osvedčila i ako výborné miesto na koncerty klasickej hudby. 

Beliansku jaskyňu navštívia každoročne turisti z celého sveta. Z celkovej dĺžky 3829 m je sprístupnených vyše 1000 metrov jaskynných chodieb.

 Belianska jaskyňa. Foto: Jano Štovka, MQEP
Belianska jaskyňa. Foto: Jan...

Klimatoterapia 

V Belianskej jaskyni sa liečia pacienti s ochorením dýchacích orgánov. K dispozícii je sterilné prostredie, prírodný aerosól a minimálna prítomnosť baktérií – podmienky, ktoré už niekoľko rokov pomáhajú zlepšiť stav pacientom z celého sveta. 

INFO, otváracie hodiny a cenník: TU

 

POZRI TIEŽ:

Chodník korunami stromov Bachledka

Chodník korunami stromov Bachledka sa nachádza v srdci druhovo pestrých lesov Pieninského národného parku. P rináša unikátny zážitok pobytu v horskom...

Múzeum Ždiarsky dom

Ždiar je rázovitá obec pod úpätím Belianskych Tatier so svojim typickým folklórom a tradíciami. Múzeum prevedie návštevníkov spôsobom života Goralov, k prehliadke patrí aj možnosť obliecť sa do ždiarskeho kraja.

Jezerské jazero

Juhovýchodne od obce Jezersko, pod strmým svahom Spišskej Magury, sa nachádza chránený prírodný výtvor Jezerské jazero. Jazero vzniklo pravdepodobne zosuvom hornín po uklonenej kryhe

Cyklotrasa Spišská Belá - Tatranská Kotlina

Belianska cyklotrasa v dĺžke 9 km spája Spišskú Belú a Tatranskú kotlinu. Trasa sa začína pri Belianskom rybníku (za mestom) a pozdĺž cesty č. I/67 vedie až na začiatok k Tatranskej

Belianske Tatry

Pohorie tvorí výrazný 14 km dlhý vápencový hrebeň, tiahnuci sa vo východno-západnom smere, ležiaci takmer kolmo na hlavný hrebeň Vysokých Tatier. „Bod dotyku„ týchto

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión GORALTURIST4.51 km
Grand Hotel**** Bachledka Strachan4.89 km
Stravovanie v Bachledovej doline4.93 km
Chata pri Zelenom plese (Brnčalka)5.61 km
Chata pri Zelenom plese (Brnčalka)5.61 km
Sanatórium Tatranská Kotlina0.57 km
Penzión GORALTURIST4.51 km
Grand Hotel**** Bachledka Strachan4.89 km
Ubytovanie v Bachledovej doline4.92 km
Ubytovanie v Ždiari5.39 km