Galéria Tatranský šperk Starý Smokovec

Galéria Tatranský šperk Starý Smokovec

Galéria Tatranský šperk je predajná galéria šperkov, ktorá prezentuje miestnu tvorbu. Výrobky pochádzajú výlučne od umelcov a remeselníkov z Vysokých Tatier. Sú inšpirované krajinou, horami, faunou a flórou. Ponúkajú sa tu obrazy, keramika, kované výrobky, ručne maľované šatky, knižky z vydavateľstva I&B o Vysokých Tatrách, a mnoho iných darčekov a originálnych suvenírov.

Šperky sa tu vyrábajú ručne, starými zlatníckymi technikami aj priamo v galérii, v malom ateliéri. Je to zaujímavé pre návštevníkov a zákazníkov, ktorí môžu nahliadnuť do procesu výroby a svoj šperk tak dokonale poznať so svojím pôvodom. Tvorí sa zo striebra, zlata, medi i mosadze v kombinácii s technikou pravého šperkárskeho smaltu či osádzania kameňov, čím vznikajú neopakovateľné originály, vhodné pre potešenie i ako dar k významnejšej udalosti.

Odporúčame predovšetkým milovníkom kvalitnej tvorby, ľuďom, ktorí radi podporia miestnych umelcov či remeselníkov a v neposlednom rade všetkým tým, ktorí obľubujú neopozerané šperky, ktoré majú dušu.

 

 

Galéria Tatranský šperk Starý Smokovec

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia Stodola Starý Smokovec0.28 km
Miramonti Resort0.42 km
Cukráreň TATRA Starý Smokovec0.45 km
Gastronómia až nad oblaky0.45 km
Penzión TATRAŠPORT ŽAMPA***0.60 km
Penzión Poľana0.26 km
Privát Gálfy0.29 km
Penzión Vila Marta0.30 km
Villa Krejza0.33 km
Miramonti Resort0.42 km