Tatranské unikáty

Tatranské unikáty

Objavte jedinečné tatranské unikáty, ktoré vtiahnu chodníkmi na neprebádané územia Tatier naozaj každého.

Vysoké Tatry sú síce najmenšími veľhorami sveta, ale zato ukrývajú množstvo prírodných a svetských pokladov či zaujímavých krás. I dobre známa a navštevovaná lokalita dokáže prekvapiť, nadchnúť a zaujať aj skúseného milovníka hôr.

Velická dolina s fascinujúcou prírodnou záhradou, Skalnatá dolina so žľabom pre filmárov či Javorová dolina, v ktorej zanechal dych domova knieža Hohenlohe. Tatranské miesta, ktoré sú vďaka svojmu príbehu unikátne si môžete zaznamenať pri svojej ďalšej trase tatranskými chodníčkami. To všetko s mapou pre dobrodruhov, fotkami pre nadšencov a zaujímavými textami pre zvedavcov tvorí komplex miest, ktoré sa rozhodne oplatí poznať.

VELICKÁ DOLINA

  • Spoznajte kto je za výstavbou chodníkov, kde stáli prvé vysokohorské chaty, prečo sa jeden žľab volá po krčmárovi, ako jeden mladý český básnik ovplyvnil svojim životom Tatranskú Polianku i omnoho viac.

SKALNATÁ DOLINA

  • Potešte sa budovou, ktorej názov nesie planéta alebo predstavou, ako asi vyzerala kedysi najväčšia sánkarská dráha Európy či informáciami o zaujímavom vzniku Skalnatej chaty.

JAVOROVÁ DOLINA

  • Objavte miesta posledného odpočinku významných ľudí, dolinu Zadných Meďodolov či lúky, kde sa chvíľu pásli aj biele jelene dovezené z Anglicka.

Stačí načítať mapu, zbaliť si termosku a vyraziť za poznaním unikátnych miest Vysokých Tatier, ktoré pripravila Oblastná organizácia Región Vysoké Tatry v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SRMestom Vysoké Tatry a Združením cestovného ruchu Vysoké Tatry na základe odborných textov a konzultácií Ivety Bohušovej. 

Tak neváhaj, načítaj si mapu a objavuj TATRANSKÉ UNIKÁTY

https://www.mapotic.com/tatranske-unikaty

Tatranské unikáty

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Gastronómia až nad oblaky0.20 km
Reštaurácia Stodola Starý Smokovec0.40 km
Cukráreň TATRA Starý Smokovec0.45 km
Kaviareň a čajovňa U VLKA Starý Smokovec0.45 km
Penzión TATRAŠPORT ŽAMPA***0.48 km
Penzión TATRAŠPORT ŽAMPA***0.48 km
Penzión Poľana0.49 km
Penzión Vila Marta0.51 km
Privát Gálfy0.54 km
Villa Krejza0.55 km