triklandia_bosorka

Tricklandia

Tricklandia je miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. V jej priestoroch nájdete námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska  (napr. Vlkolinec, Dunajec, a iné).

 Zdroj: Richard Gerényi
Zdroj: Richard Gerényi

Je rozložená na ploche 500 m2, na ktorých sa nachádza 24 atrakcií. Obsahujú 15 trick-artových obrazov, rozšírenú (augmented) realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe.
V roku 2020 prichádza galéria s unikátnou novinkou, ktorá opäť spája moderné technológie s ľudovou kultúrou, vďaka čomu približuje slovenský folklór aj mladším ročníkom.
Tvorcovia Tricklandie oslovili slovenského výtvarníka, žiaka Albína Brunovského, Miroslava Matuščina, ktorý zasvätil 14 rokov ľudovej architektúre. Tejto problematike sa venuje v zbierke „expedícia TRAGARE“, ktorá pozostáva z 210 originálnych kresieb. Pán Matuščin spoluprácu prijal a jeho tvorba sa stala inšpiráciou pre vznik „Tajuplnej expozície“. Príbeh obrazu sa mení priamo pred očami diváka v závislosti od svetla, ktoré dielo osvetľuje. Kúzlo spočíva vo využití dvojitej expozície. Ten istý obraz vidíte inak pod červeným a inak pod modrým svetlom.

 Zdroj: Richard Gerényi
Zdroj: Richard Gerényi

VIAC INFO

Otvorené denne od 9:00 do 18:00

Zdroj textu: Tricklandia

Zdroj foto: Richard Gerényi

POZRI TIEŽ:

Poliankovo

Galéria Poliankovo vedie v Tatrách digitálny dialóg s planétou. V strednej Európe je unikátom.

 

 

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión TATRAŠPORT ŽAMPA***0.11 km
Koliba Kamzík0.15 km
Central Restaurant ,,Starý Šmakovec“0.25 km
Gastronómia až nad oblaky0.27 km
Central Apartmány a Restaurant0.33 km
Penzión TATRAŠPORT ŽAMPA***0.11 km
Koliba Kamzík0.15 km
Penzión Tatra0.24 km
Central Apartmány a Restaurant0.33 km
Apartmán B 101 Vysoké Tatry0.39 km