Vodná nádrž Hučok

Vodná nádrž Hučok

Prihraničná obec Vladiča v Stropkovskom okrese, ktorá vznikla zlúčením piatich obcí (Malá a Veľká Driečna, Nižná a Vyšná Vladiča, Suchá) sa vďaka okolitej prírode a pokojnému prostrediu teší stále väčšiemu záujmu turistov. Nachádza sa v náručí kopcov, ktoré v sebe skrývajú nádherné zákutia. Spomenieme napr. Malé vodopády, dedinské múzeum či Údolie ozvien.

V časti Vyšná Vladiča nájdete aj turistické informačné centrum, ktoré síce nie je otvorené non-stop, ale poskytnú vám v ňom okrem ubytovania i cenné informácie o zaujímavostiach v okolí. K dispozícii je tam spoločenská miestnosť, v ktorej sa nachádza pingpongový stôl, kuchynka, priestory na spanie a sociálne zariadenie. Bývalá škola je ideálnym miestom pre turistov, ktorí chcú zažiť karpatský detox.

Vedľa infocentra sa nachádza altánok, v ktorom si môžete oddýchnuť i pripraviť niečo pod zub. V letných mesiacoch sa zas môžete osviežiť vo vodnej nádrži Hučok s dvojmetrovou hĺbkou a dĺžkou približne 30 metrov. Ak si nechcete zaplávať, môžete sa len tak plaviť v člne popri malých kapríkoch. Neďaleko vodnej nádrže sa nachádza tiež studnička s rovnomenným názvom, ktorá aj v čase horúcich letných dní poskytuje osvieženie vo forme studenej pramenitej vody.

Neváhajte sa vydať do obce, ktorá susedí s rodnou dedinkou rodičov Andyho Warhola. Repliku ich pôvodného domu možno nájsť v miniskanzene v Medzilaborciach, ktoré môžete ako na dlani vidieť z povestného Čertovho kameňa v Krásnom Brode.

POZRI TIEŽ:

Vladiča s vodopádmi i múzeom

Prihraničná obec Vladiča v Stropkovskom okrese, ktorá vznikla zlúčením piatich obcí (Malá a Veľká Driečna, Nižná a Vyšná Vladiča, Suchá) sa vďaka okol...

Vodná nádrž Hučok

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión Driečna **1.98 km
Pizzeria Garfield9.48 km
Reštaurácia Buena9.50 km
Eurohotel Laborec9.57 km
Penzión Andy9.69 km
Turistická ubytovňa - Infocentrum Vladiča0.01 km
Penzión Driečna **1.98 km
Penzión Alexander6.62 km
Penzión Habura6.66 km
Rekreačné stredisko FALKO DANOVÁ9.57 km