Biokúpalisko Sninské rybníky

Biokúpalisko Sninské rybníky

 

Areál prírodného kúpacieho biotopu RO Rybníky je jedným z prvých  kúpalísk na Slovensku využívajúcim technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias. Nachádza sa v regióne Horný Zemplín, na okraji mesta Snina, 3 km od centra. Je obklopený Vihorlatskými vrchmi s cyklotrasami a turistickými chodníkmi na Sninský kameň ( 1005 m n. m. ).

Areál pozostáva z kúpaliska s troma hĺbkovými pásmami, delenými mólami, pre plavcov i neplavcov, zo zatrávnených plôch na oddych a zo samotného bazéna slúžiaceho na filtráciu a čistenie vody. Ďalej majú  návštevníci k dispozícii ihriská pre športové aktivity, detské ihriská, stravovacie a ubytovacie služby

zhora.jpg Biokúpalisko Sninské rybníky

Biokúpalisko bolo v roku 2010 prestavané z pôvodných 3 kúpalísk. Filtrácia vody prebieha v biologickej zóne prostredníctvom vodných rastlín. Prírodný kúpací biotop je rozčlenený na tri časti - priestor pre malé deti (hĺbka do 0,4 m), časť pre neplavcov (hĺbka 1,1 - 1,5 m) a plavecká časť (hĺbka do 3,5 m). Plavecká časť je od neplaveckej oddelená mólom. Areál kúpaliska skrášľuje fontána s umelým potôčikom. V areáli kúpaliska sa nachádza moderné detské ihrisko z drevených prvkov, exteriérové fitnes zariadenia, tenisové a multifunkčné ihrisko. Samozrejmosťou je možnosť požičania lehátka.

Práve rekonštrukcia Sninských rybníkov na prírodný kúpací  biotop vrátila tejto rekreačnej oblasti nedávne čaro a obnovila jeho život po mnohých stránkach. Na nové rybníky sa vrátila aj návštevnosť a v prvých štyroch sezónach po rekonštrukcii privítali 300 000 návštevníkov. Hostia tu zavítajú z celého Slovenska, ale svoje zastúpenie majú aj okolité krajiny.

web:  www.biokupaliskosnina.sk

Biok%C3%BApalisko-Sninsk%C3%A9-rybn%C3%ADky.jpg

Pozri tiež:

Sninský kaštieľ

Sninský kameň

Zemplínske Hámre - jedinečné pamiatky a turistika