Bardejovský Mihaľov

Bardejovský Mihaľov

Mihaľov

Zaujímavým tipom na výlet je lokalita Mihaľov, ktorá je atraktívna počas celého roka. Okrem malebnej prírody sa turisti môžu tešiť aj na krásne výhľady na samostné mesto Bardejov a jeho okolie. Mihaľov sa nachádza juhozápadne nad mestom Bardejov v nadmorskej výške 487 m.n.m. Prvotné zmienky o tejto lokalite pochádzajú už z 15. storočia. Bardejovský Mihaľov je známy aj pod nemeckým pomenovaním Michelohaw vo význame Michalova Poruba. Lokalitu Mihaľov založili usadlíci zákupného práva spolu s prvým šoltýsom Michalom. Slovenské pomenovanie „Mihaľov“ vzniklo od nárečovej podoby mena Michal. Z oddobia maďarizácie pochádza aktuálne pomenovanie „Bardejovský Mihaľov“. Na dobových tabuliach, ktoré označovali konské povozy sa lokalita označovala pomenovaním Bartfa Michalov. Súčasná podoba názvu Bardejov časť Mihaľov vznikla pripojením obce k mestu Bardejov.

Lokalita je známa aj vďaka Kyslíkovej ceste Mihaľov. Tento turistický chodník má dĺžku takmer 3 kilometre a prechádza cez rekreačný les na Mihaľove. Na chodníku sa nachádza 19 zastávok s rôznymi atrakciami cvičebného charakteru. Návštevníci si na drevených prvkoch môžu otestovať svoju fyzickú kondíciu a zručnosti.Celkovú atmosféru dotvára príjemné prostredie rekreačného lesíka. Súčasťou chodníka sú aj informačné tabule s vysvetleniami, ako na zariadeniach správne cvičiť. K dispozícii je aj drevený altánok so strieškou, lavičkami, ohniskom a odpadkovými košmi. Kyslíková cesta Mihaľov je vhodným tipom na výlet aj pre rodiny s deťmi.

Zdroj: https://www.regionsaris.sk/prirodne-krasy/kyslikova-cesta-mihalov/

POZRI TIEŽ:

Bardejov (UNESCO)

Meštianske domy, radnica, Bazilika minor sv. Egídia, maľovaný dom, socha kata a množstvo ďalších zaujímavostí na každom kroku...

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Bellevue*** Bardejov0.02 km
Reštaurácia Arkáda2.50 km
FAYNE Bistro2.52 km
Daniel Restaurant2.57 km
Sabaraca pub2.67 km
Hotel Bellevue*** Bardejov0.02 km
Penzión Magura2.96 km
Hotel Šariš***3.09 km
Hotel Artin***3.36 km
Penzión Le Monde3.49 km