Centrum tradičnej kultúry a múzeum

Centrum tradičnej kultúry a múzeum

Súčasťou Centra tradičnej kultúry je múzeum s expozíciami o dejinách obce Kamenica, ľudovej kultúre a bývaní, dejinách hradu a jeho majiteľov, ale aj o prírodných krásach. V centre sa konajú aj rôzne podujatia a prednášky. V rámci expozície o hrade sú aj nálezy z archeologických výskumov. V expozícii ľudovej kultúry sa múzeum zameralo na priblíženie autentického výrazu obytných priestorov tradičnej drevenice s kompletným vybavením, ale i nábytok z konca 19. storočia a časti tradičného odevu.

Keďže Kamenický chotár je turisticky mimoriadne zaujímavý, s mnohými chránenými územiami, nájdete tu aj geologickú expozíciu s pravekými skamenelinami. Exponátom je aj samotná drevenica, v ktorej je múzeum, pretože prešla kompletnou obnovou tradičnými technológiami a ukazuje autentickú podobu ľudovej architektúry. Múzeum je doplnené pracovnými náradiami z bežného vidieckeho života.

Vstup do múzea je zdarma. 

V prípade záujmu o prehliadku múzea kontaktujte: 

ctk.kamenica@gmail.com

0907612070

 

Centrum tradičnej kultúry a múzeum

POZRI TIEŽ:

Spiaci mních

Skalný útvar Spiaci mních pri obci Kamenica je obľúbeným miestom výletov. Už zďaleka púta pozornosť nezvyčajným tvarom, ktorý pripomína postavu ležiaceho mnícha.

Kamenický hrad

Na vápencovom brale v pohorí Čergov leží zrúcanina Kamenického hradu. Od svojho vzniku v roku 1248 zmenil niekoľkých majiteľov, odolával nátlakom nepriateľov, až v roku 1556 zanikol.

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Pizzeria Biely Dom4.41 km
Troja4.94 km
Reštaurácia XXL4.96 km
Bowling u Piťa5.01 km
La Cucaracha9.45 km
Hotel Mladosť **4.38 km
Troja4.94 km
Ubytovanie Magnólia Rožkovany6.50 km
Penzión - Renesance Restaurant8.21 km
Hotel Javorná12.96 km