SKI Buce_OOCR RS
Lyžiarsky areál a rekreačné stredisko Búče. Foto: FB – Horská chata Bukvica

Lyžiarsky areál a rekreačné stredisko Búče

Lyžiarsky areál a rekreačné stredisko Búče – Renčišov sa rozkladá v krásnej prírode v pohorí Bachureň, 28 km severozápadne od Prešova. Vďaka jeho polohe a nadmorskej výške nemá počas zimy núdzu o prírodný sneh.

Prístup do strediska je z obce Renčišov, kde je záchytné parkovisko. Stredisko je otvorené počas celého roka. V zime je pre návštevníkov pripravených 5 lyžiarskych vlekov s celkovou kapacitou 2 000 osôb za hodinu a 4 km upravených zjazdových tratí všetkých náročností. Nechýba ani lyžiarska škola, detský lanový vlek a kotvový vlek. Vyznávači bežeckého lyžovania majú zasa možnosť využiť 3 km, 5 km, 7 km a 8 km úseky bežeckých tratí v blízkom okolí.

 Lyžiarsky areál a rekreačné stredisko Búče. Foto: Facebook – Horská chata Bukvica
Lyžiarsky areál a rekreačn...

Na svoje si prídu aj začiatoční i pokročilejší priaznivci skialpinizmu, pre ktorých je v stredisku pripravených množstvo skialpinistických trás. Hrebeň pohoria so svojím alpínskym rázom ponúka množstvo zaujímavých výhľadov na najvyššie pohoria Slovenska.

V letnom období je stredisko Renčišov – Búče ideálnym východiskovým bodom pre turistiku v okolí, cykloturistiku, návštevu jaskyne Zlá diera, Lačnovského kaňonu a podobne.

V areáli je návštevníkom k dispozícii aj horská chata Bukvica so stravovacím zariadením.

 

Zdroj: www.skibuce.sk

Titulná foto: Facebook – Horská chata Bukvica

 

POZRI TIEŽ:

Jaskyňa Zlá diera

V pieskovcovom pohorí Bachureň, pri obci Lipovce, sa nachádza chránená prírodná pamiatka jaskyňa Zlá diera, známa aj ako Lipovecká jaskyňa.

Lačnovský kaňon

Lačnovský kaňón je malebnou rokľovitou tiesňavou v severovýchodnej časti Braniska medzi obcami Lipovce a Lačnov, ktorú vyhĺbil Lačňovský potok. Je dlhá asi 2 km, má strmé svahy a

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia XXL7.79 km
Troja7.82 km
Bowling u Piťa7.99 km
Pizzeria Biely Dom8.35 km
La Cucaracha8.56 km
Kaštieľ Péchy, Lovecký dom & park6.22 km
Kaštieľ Péchy6.23 km
Ubytovanie Magnólia Rožkovany7.49 km
Troja7.82 km
Penzión - Renesance Restaurant8.13 km