Turistické noviny leto a jeseň 2019

Turistické noviny leto a jeseň 2019

Tipy na výlety, novinky a podujatia

Tipy na výlety, zaujímavosti, podujatia a novinky v cestovnom ruchu v celom Prešovskom kraji. Rozmanité informácie nájde verejnosť v treťom vydaní Turistických novín Prešovského kraja, tentoraz na sezónu leto/jeseň 2019.

Turistické noviny vydáva od leta 2018 Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska.  Noviny sú distribuované do cca 90 zariadení v kraji. Dostupné sú zadarmo v turistických informačných centrách, v múzeách, na hradoch, v galériách, aquaparkoch, kúpeľoch a  kúpaliskách a rôznych atrakciách. Nechýbajú na letiskách v Košiciach a v Poprade, na vybraných železničných staniciach a distribuované sú aj počas veľkých podujatí.

Na novinách spolupracuje KOCR s členskými oblastnými organizáciami cestovného ruchu. Aktuálne vydanie obsahuje turistické informácie s tipmi na výlety, novinky z jednotlivých oblastí, námety na cyklovýlety a prehľad najväčších podujatí v sezóne leto a jeseň 2019.

Prelistujte si aktuálne vydanie:

 

Noviny vydávame v náklade 50 000 kusov, dostupné sú zadarmo. Našim cieľom je osloviť turistov, inšpirovať ich na ďalšie výlety a predĺženie pobytu v kraji,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Ďalšie vydanie je naplánované na sezónu zima a jar 2019/2020. Tlač novín je spolufinancovaná z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Pre návštevníkov je pripravený aj komiks a súťažné nálepky Legendarium

KOCR Severovýchod Slovenska vydala na letnú sezónu aj komiks Legendarium. Obsahuje príbehy 20 legiend a vyše 100 tipov na výlety. Určený je najmä rodinám s deťmi. Distribuovaný je do vyše 50 zariadení (múzeá, hrady, kúpaliská, športoviská, vyhliadky, galérie a pod.). Komiks získa verejnosť zdarma ku vstupnému aj so súťažnou nálepkou miestnej legendy. S nálepkami sa súťaží o hodnotné ceny pre celú rodinu a turisti vďaka nim získavajú aj rôzne zľavy a benefity. Miesta s komiksami a nálepkami nájde verejnosť na stránke www.legendarium.info

SVS---legendarium-2019---WEB1-1920x600px

V Prešovskom kraji prenocovalo vyše 900 000 turistov

Návštevnosť Prešovského kraja v minulom roku opäť vzrástla.  V roku 2018 zavítalo do kraja 932 121 návštevníkov ubytovacích zariadení, čo predstavuje medziročný nárast o 4,2 %. Zvýšil sa aj počet zahraničných návštevníkov. Do kraja zavítalo 285 225 cudzincov, ktorí tu strávili 853 285 nocí. 

Prešovský kraj je tretím najnavštevovanejším krajom SR.  Medzi domácimi turistami je druhým najobľúbenejším krajom (hneď po Žilinskom kraji).

 

POZRI TIEŽ:

Legendarium 2019: Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj!

Viac ako 100 tipov na výlety, príbehy legiend v komikse a možnosť zbierať súťažné nálepky počas cestovania. Opäť je tu LEGENDARIUM! Pokračovanie obľúbeného projektu pre celé rodiny, vďaka ktorému sa počas leta rozhodne nebudete nudiť.

Vzniká ďalší úsek EuroVelo 11 na slovensko-poľskom pohraničí

Na slovensko-poľskom pohraničí pribudne ďalší úsek cyklistickej trasy EuroVelo 11. Trasa vzniká v rámci projektu Nový turistický produkt – časť transeurópskej cyklotrasy EuroVelo 11 Prešov – Muszyna – Mníšek nad Popradom.

Horný Zemplín vás prekvapí

Stále viac turistov objavuje donedávna málo známy región Horného Zemplína. Územie na východe našej krajiny ponúka zážitky zo spoznávania prírody, zaujímavú históriu i nevšedné atraktivity.

Júl na severnom Spiši učaruje každému

V júli si v regióne severného Spiša a Pienin príde na svoje každý.

Tagy