Lyžiarske stredisko Makovica. Foto: www.makovica.sk

Lyžiarske stredisko Makovica

Areál lyžiarskeho strediska Makovica je dostupný odbočením z hlavnej cesty č. 77 priamo na parkovisko. Po ďalších 100 metroch ste pri pokladni a nástupe na najdlhší z vlekov.

Zjazdovka umelo zasnežovaná, ale vždy je šanca aj na zážitok v prašane. Je orientovaná západne, preto si môžete pri priaznivom počasí vychutnať slnečnú lyžovačku, alebo sa len tak slniť a relaxovať s panorámou Nízkych Beskýd pred sebou. Má strednú náročnosť.

Zimná sezóna začína začiatkom januára – pri priaznivých podmienkach už okolo Vianoc. Končí približne v marci. Lyžovať začíname pri výške snehu okolo 40 cm, čo znamená veľmi dobré podmienky vďaka starostlivo udržiavanej zjazdovke počas leta a viacnásobnému koseniu. Vleky sú (pri priaznivých snehových podmienkach) v prevádzke denne od 9.00 do 16.00 hod.

 

Titulná foto: www.makovica.sk

 

POZRI TIEŽ:

Prírodné letné kúpalisko Makovica

Vodná plocha prírodného kúpaliska Makovica má rozmery cca 60 × 100 metrov a 4 100 metrov kubických pitnej vody. Bazén má pevné, betónovými kockami vystužené dno a okraje, čo je dobré najmä

Drevený chrám, Vyšná Polianka

Súčasný drevený filiálny chrám vo Vyšnej Polianke bol postavený v roku 1919 na mieste pôvodného chrámu z roku 1810. Ten bol zničený počas 1. svetovej vojny, pravdepodobne vojskom.

Hrad Zborov

Gotický hrad postavili na prelome 13. a 14. storočia ako ochranu obchodnej cesty do Poľska. K hradu vedie aj trasa cez alej prastarých dubov.

Bardejov (UNESCO)

Meštianske domy, radnica, Bazilika minor sv. Egídia, maľovaný dom, socha kata a množstvo ďalších zaujímavostí na každom kroku...

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión Alnus3.45 km
Cactus Rege Après & Ski Bar9.05 km
Salaš Lesná11.69 km
Reštaurácia ľudových jedál U POLJAKA11.69 km
Steakhouse Záhrada11.79 km
Penzión Alnus3.45 km
Cactus Rege Après & Ski Bar9.05 km
Kúpeľno-liečebný ústav DRUŽBA11.48 km
Apartmány Afrodita11.81 km
Penzión Zunama12.04 km