medzilaborce miniskanzen

Miniskanzen Medzilaborce

Unikátny miniskanzen nadväzuje na existenciu Múzea moderného umenia Andyho Warhola a približuje návštevníkom tradičný život rusínov na východe Slovenska, konkrétne v Zemplínskom regióne. Nachádza sa tu tiež replika rodného domu rodičov Andyho Warhola z Mikovej. 

Foto: Jano Štovka, MQEP
Foto: Jano Štovka, MQEP

Nájdeme tu zmenšené repliky rusínskych dmov - pôvabné dreveničky i charakteristický zrubový kostolík, cerkev. Stavby nie sú pôvodné, ale sú vyrobené tradičnou ľudovou technikou. Okrem výkladov o týchto malebných dreveničkách v skanzene organizujú i pravidelné podujatia rôzneho charakteru.  

Informácie o otváracích hodinách nájdete na stránkach mesta Medzilaborce. Miniskanzen s ľahkosťou nájdete, je situovaný v blízkosti amfiteátra priamo v Medzilaborciach.

 

Pozri tiež:

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach

Múzeum ponúka niekoľko expozícií, ktoré predstavujú nielen život a revolučné diela zakladateľa pop artu, ale aj diela súčasných domácich i zahraničných umelcov.

Pravoslávny Chrám sv. Ducha, Medzilaborce

Azda najrajšou dominantou východoslovenského mesta Medzilaborce je kultúrna pamiatka Chrám svätého Ducha. Chrám sa týči na vyvýšenine centra mesta Med...

Monastyr Krásny Brod

Krásny Brod so svojou históriou patrí medzi najstaršie odpustové miesta. Obec leží na území, ktoré bolo v minulosti významnou cestou z Uhorska a Podkarpatia do Haliča.

Socha kniežaťa Laborec - Habura

V okolí Habury treba vidieť nielen drevený kostolík, oboru zvierat, ale určite aj bronzovú sochu kniežaťa Laborca. Nádherné výhľady na okolitú prírodu a majestátnosť