medzilaborce miniskanzen

Miniskanzen Medzilaborce

Unikátny miniskanzen nadväzuje na existenciu Múzea moderného umenia Andyho Warhola a približuje návštevníkom tradičný život rusínov na východe Slovenska, konkrétne v Zemplínskom regióne. Nachádza sa tu tiež replika rodného domu rodičov Andyho Warhola z Mikovej. 

Foto: Jano Štovka, MQEP
Foto: Jano Štovka, MQEP

Nájdeme tu zmenšené repliky rusínskych dmov - pôvabné dreveničky i charakteristický zrubový kostolík, cerkev. Stavby nie sú pôvodné, ale sú vyrobené tradičnou ľudovou technikou. Okrem výkladov o týchto malebných dreveničkách v skanzene organizujú i pravidelné podujatia rôzneho charakteru.  

Informácie o otváracích hodinách nájdete na stránkach mesta Medzilaborce. Miniskanzen s ľahkosťou nájdete, je situovaný v blízkosti amfiteátra priamo v Medzilaborciach.

 

Pozri tiež:

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach

Múzeum ponúka niekoľko expozícií, ktoré predstavujú nielen život a revolučné diela zakladateľa pop artu, ale aj diela súčasných domácich i zahraničných umelcov.

Monastyr Krásny Brod

Krásny Brod so svojou históriou patrí medzi najstaršie odpustové miesta. Obec leží na území, ktoré bolo v minulosti významnou cestou z Uhorska a Podkarpatia do Haliča.

Socha kniežaťa Laborec - Habura

V okolí Habury treba vidieť nielen drevený kostolík, oboru zvierat, ale určite aj bronzovú sochu kniežaťa Laborca. Nádherné výhľady na okolitú prírodu a majestátnosť