Kruzlova--V-Udoli-smrti

Rozhľadňa - Údolie smrti

Údolie smrti symbolizuje najtvrdšie boje 2. svetovej vojny, ktoré prebiehali v Duklianskom priesmyku. Na celej ploche územia sa nachádzajú voľne rozmiestnené tanky, delá a ďalšia vojenská technika. V posledných rokoch sem najskôr pribudol nadrozmerný nápis Údolie smrti, ktorý svojim štýlom pripomína nápis Hollywood. Jeho dĺžka je 998 x 290 cm.

Zahrejte sa zážitkami v Údolí smrti

Náročnosť: EASY

Začiatok trasy: Kružlová (prameň/studnička) (277 m n. m.)

Koniec trasy: Rozhľadňa Údolie smrti (315 m n. m.)

Čas: 0:10 h 

Vzdialenosť:  200 m

Stúpanie: ↗  36 m

Klesanie: ↘  0 m

MAPA

SVS-2023---zima---PROPAGACIA---cmyk-turistka---PROMO-sutaz-1200x900px

Najnovšou turistickou atrakciou, ktorá na turistickú mapu pribudla v novembri 2021, je vyhliadková veža v tvare náboja do československej pušky VZ 24. Rozhľadňa má 4 poschodia. Vybudovaná je z kombinácie dreva a kovu. Výška celej rozhľadne je 13,6 m.

Veža poskytuje nádherné výhľady do okolia, vidno z nej takmer celé Údolie smrti, okolité obce, časť Svidníka a v prípade priaznivého počasia aj Vysoké Tatry. Vstup je celoročne zadarmo. 

Výška: 13,6 m

Počet poschodí: 4

Náročnosť: mierna, trávnatý terén

 

Pozri tiež: 

Duklianske bojisko a pamätník na Dukle

Pamätník Československej armády na Dukle je národná kultúrna pamiatka pripomínajúca spoločnú operáciu sovietskych a česko-slovenských vojsk o Dukliansky priesmyk, ktorá sa tu odohrala na jeseň v roku 1944.

Vojenské historické múzeum vo Svidníku

Múzejné oddelenie Svidník je súčasťou Vojenského historického múzea so sídlom v Piešťanoch. Svojou činnosťou nadväzuje na tradície Dukelského múzea, ktoré vzniklo v roku

Vojenské bunkre

Poddukliansky región je úzko spätý s kultúrou a históriou Rusínov a Ukrajincov na Slovensku. Silné stopy tu zanechala vojnová história, ktorej sa v re...

Svidník

Navštívte mesto duší padlých vojakov, kde budete môcť vidieť miesta, kde prebiehali boje počas II. svetovej vojny. Na mieste bojov sa nachádza v súčasnosti niekoľko pamätníkov a časť pôvodného zachovaného vojenského arzenálu.

Vojnový cintorín v Hunkovciach

Vojnový cintorín nemeckých vojakov v Hunkovciach pochádza z čias 2. sv. vojny. Je tu pochovaných takmer 3 100 nemeckých vojakov, ktorí zahynuli počas ...

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia Martin5.05 km
Royal restaurant & pizzeria5.53 km
Reštaurácia Pizza express Svidník6.10 km
Venti 206.26 km
Famb restaurant & Cocktail bar6.27 km
Stavbet6.47 km
Turistická ubytovňa - Infocentrum Vladiča15.07 km
Penzión Driečna **15.80 km
Hotel Ondava****16.98 km
Penzión u Pepina17.48 km