Boulderingová stena KAMIŇ

Boulderingová stena KAMIŇ

Boulderingová stena KAMIŇ

Aj počas nepriaznivejšieho počasia existuje mnoho nápadov, ako prežiť voľný čas. Jedným zo zaujímavých tipov na výlet je Boulderingová stena „Kamiň“. Ocenia ju priaznivci športu, ale aj tí, ktorí majú radi nové výzvy.

V Podduklianskom regióne nie je žiadna verejne prístupná krytá umelá lezecká stena, ani prírodné skaly. Boulderingová stena „Kamiň“ ale možnosť trénovať atraktívny šport – skalolezectvo umožňuje. Svojou konštrukciou ponúka široké možnosti športového vyžitia pre začiatočníkov ako aj pokročilých lezcov. Pre tých najmenších a deti ponúka malú stenu s možnosťou lezenia v sedáku s použitím lana a istiaceho bodu. OZ ROKA organizuje horolezecké krúžky pre mládež a celé rodiny pod dohľadom skúsených inštruktorov. Spomínaná umelá boulderingová lezecká stena \"Kamiň\" poskytuje širokej verejnosti nielen možnosť trénovať lezenie, ale aj kvalitné zázemie outdorových, lezeckých a cestovateľských aktivít.

Stena je vysoká 4 m a jej plocha je 75 m². Nachádza sa tu vyše 15 lezeckých ciest s obťažnosťou od 4 do 7 UIAA. Cesty sú kolmé, mierne previsnuté s niekoľkými hranami. Bezpečnosť a komfort je zabezpečený kvalitnou dopadovou žinienkou. Vo vyhradených hodinách počas celého týždňa je lezecká stena otvorená aj pre širokú verejnosť. Neváhajte a prídite si vyskúšať zaujímavé lezenie a možnosť získať nové skúsenosti a nové zážitky pod vedením profesionálov v príjemnom prostredí.

 

Zdroj a viac info: https://rokasvidnik.webnode.sk/kamin/
                            https://www.dukladestination.com/atrakcie-destinacie/boulderingova-stena-kamin/

POZRI TIEŽ:

Svidník

Navštívte mesto duší padlých vojakov, kde budete môcť vidieť miesta, kde prebiehali boje počas II. svetovej vojny. Na mieste bojov sa nachádza v súčasnosti niekoľko pamätníkov a časť pôvodného zachovaného vojenského arzenálu.

 

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Massimo Coffee and Restaurant0.06 km
Famb restaurant & Cocktail bar0.20 km
Venti 200.36 km
Stavbet0.43 km
Sportcentrumsk0.43 km
Stavbet0.43 km
Hotel Ondava****11.80 km
Penzión u Pepina12.12 km
Penzión a reštaurácia Poľovníček12.25 km
Internát Teslák12.94 km